Moucha na monitoru


…muší cesta z drobků a slunko…
Nehnutě (a možná i spí), s nožičkama opřenýma o Dokument 1 MicrosoftWordu, Dokument 2 je tenhle příběh o ní, jestli se do něj dostane podruhé a smočí nožky, bude to tak trochu paradox.
Tak trochu přemýšlím nad jejím muším já. Má za sebou dlouhou cestu a odpočívá před novou výpravou? Možná. Nebo taky: Má za sebou dlouhou cestu a na další už se nechystá. Má za sebou dlouhý zimní spánek a probudilo ji jedno z mála letošních letních slunek. Jak jste si všimli a já s vámi, opakuje se nám tam slovo dlouhý. Asi na něm něco bude. Už neprší. Už svítí. A ona je z toho možná jako praštěná. Myslím, že ji hřeje po těle i po šestinoží to počítačové teplo, drahý nx6310 totiž topí jako kamínka – velmi vhodné pro cestu na pól, třeba tam byla a třeba se tady naše malá černá musca domestica setkala i s velkým panem JáTym, sněžným mužem a teď na něj vzpomíná, na jeho schizofrenní vtípky a zvláštní způsoby, tiše, v bezpohybu, dva centimetry vedle profesionálně bíle vytepaného loga HP. Třeba jen vyčkává a vůbec nepřemýšlí, vůbec nevzpomíná. Svět má rozdělený do spousty šestihranných obrázků, muší viděníčko. Připravuje se k útoku. Až začnou nálety, budu se krýt, nebo spíš, budu se o ni bát, aby vysílením neupadla v letu, když sebou plácne do vzduchu, trochu neobratně.
A třeba vůbec není mouchou, spousta lidí, zvířat a věcí není tím,čím se zdá. Znáte to ne? Přece z pohádek. Možná chce mluvit a nemůže, tak si mne nožky jednu o druhou. Možná si přečetla někde daleko, vysoko, hluboko něco moc zajímavého a ráda by mi to řekla, jenomže&není tu ani kapka mléka, inkoustu nebo tuše, kterou by mohla k té komunikaci použít. Nebo. Myslím, že nevím, momentálně se chová dost zvláštně, možná tančí na Look back now, možná zpívá, možná si odpouští&.možná&se chystá k odletu.
Ne, nebojte, zůstává. Asi mě miluje&

Reklamy

~ od banánové pyré on Červenec 27, 2008.

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: