Na nadpisy nemám hlavu…


všechno bych to vrátila…

Dnes se toho stalo tolik.
Probudíš se vedle oblíbeného, nejoblíbenějšího, těla – a je v tobě tolik lásky, něhy a skrytých dotyků, tolik slov, která se bojíš říct i napsat, aby se ten pocit nerozplynul a aby si nejoblíbenější tělo neřeklo kdovíco.
Únava z krátkého spánku. Láska. Ochota. Obětavost. Zima mezi sněhy. A polibky na peróně. Pa.
Kdy se to změnilo. Horko a nešikovné opírání se o okénko, sumírování knižních scén, přehrávání vyprávěcích módů a druhá půlka Bengálské noci, ale to až v zeleném vlaku – v kupé jsme byli tři.
Mží nám do brnění a kroky vlhnou, všichni vlhneme, když procházíme kolem žebráků, také vlhnou – zimou, mokrem, situací. Nikdy nevím, jestli mi jich je líto. Něčeho na nich, ano, samozřejmě. Nikdy nevím, co prožili.
Levné knihy. Knihovna. Rozbor. Kopírka. Sešít. Seběhnout. Klepeš. Nic. Klepeš. Nic. Muž se sluchátky.
Stylistika, přátelé, není radostnou záležitostí. Knihovna. Velká zima a hlad, na který zapomeneš, protože není podstatný. Odchody. Příchody. Zbytky Bengálské noci a myšlenky na lásku. Na Lásku? Jako by to bylo vepsáno na okraji dneška…
Hezky si popovídáme. Ano. Ne, nejsem Eva. Samozřejmě. Nepamatuje si jména. Ani já. Jména knižních postav splývají do nesrozumitelného všetvaru. Stejně tak jména postav reálných. Alespoň některým očividně. Lehkost. Radost. Asi. Možná. Slečna Šikovná. Ale houby.
A najednou večer. A je toho tolik, co říct, o tolik se podělit. Ale není s kým. Nikdo nemá čas. Chuť. Nechce. A Ty se bojíš reakcí, ale proč se jich bát, tak by to nemělo být. Proč plakat? Protože láska? A protože se jí dneska všechno týká. Protože nerozumím lidem, i když bych moc chtěla – ale nerozumí si sami. Tolik se toho stalo a spousta věcí je špatně, nechci to tak. S postmoderními romány a včerejšími melodiemi se mi v hlavě zamíchalo. Cítíš slzy na kůži? Vůbec nejsou horké, studí. Musíš to vydržet.
Reklamy

~ od banánové pyré on Únor 18, 2010.

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: