Festivalové pyré…radosti, sladkosti, pizza a…sklenice červeného vína, přátelé! (na poněkolikáté už se mi to snad uloží!)


…(hraje hudba!) za časů dávných dnů, lehčích tělesných schrán, zdravějších očí a většího množství volného času, pubertálními dívkami zmítané maloměsto zrodilo tradici filmových festivalů! Byly to dívky MiČok a jejich legendární a uchvancancující MFFFF! ČOKOLÁDA! ČIPSY! PIZZA! KOLA! ZLATÉ DEZERTNÍ PIŠKOTY! KLUBOVÉ A NEZÁVISLÉ FILMY PRO VELMI NÁROČNÉHO DIVÁKA (kterým jsme někdy ani nerozuměly a z nichž měl pan Jaroš pocit, že už k nám nepatří, ale to není pravda!)! POCITY PŘEJEZENÍ! ÚNAVA! PŘÁTELSTVÍ! Odhodlání, s nímž tyto dívky vstupovaly na půdu konání těchto festivalů…mění světy! (alespoň ty jejich…a pokud ne dnes, pak v oněch dávných dobách opravdu velmi ANO…)…

 

Mám zde já pyré něco, na co už se možná za ta léta, zimy, jara a podzimy zapomnělo.. avšak zůstalo to uchováno v mé skrýši na důležité papírování.. POZOR, POZOR… UŽ TO PŘIJDE!!! (hlásá, jen to a nic víc, "pozvánka" k prvnímu společnému festivalovému sezení, které…se uskutečnilo jak jinak než s velikou slávou v haciendě mezi meinlem a hřbitovem LP kdovíkdy dávno… – ale o počtu účastníku se dnes mohou vésti jen chabé spory – nebo je tu snad někdo, kdo by dal všechny pamětníky do hromádky?)

To bylo tak. Svět nás dal dohromady a přirozený běh věcí nechal vzniknout dokonalosti filmových festivalů, baště jídla, pití, sladkostí a přejídání se.. V dobách pubertálních a vývinových, kdy organismus spaluje rychlostně, byl to vskutku sport námi dovedený k vrcholu… Byly jsme totiž chytré dívky..

Chytré dívky se vždycky odlišují. Ve škole se nudí nebo naopak velmi dobře baví. Od toho se odvíjí jejich způsobnost. Kterou buď mají, nebo ne..prostě..jak se jim chce. Jsou pak dívky, které si počítají vlasy, ač vždy zapomenou, k jak vysokému číslu došly. Dívky, jež se baví prazvláštním slovíčkařením, dívky hubených ručiček, které užívají slov jako slamina či megakrutězlý.. Dívky, které jsou královnami kaše, se třemi E a jejichž vlasy se kroutí, ač by to od nich kdysi nikdo nečekal, dívky s fotografickým výrazem. Dívky distingované a slušně vychované – tedy alespoň naoko..dívky schopné ďábelských plánů a předvádění Leoše Mareše s tanci a zpěvy, dívky s velikýma modrýma očima, dívky obětavé. Dívky bláznivé – chovatelky želev, morčat a opět želev, tentokráte suchozemských krys..dívky dobrodružné povahy, dívky se slabostí pro dálky. A pak..banánové pyré – dívka, která… 

Dívky se slabostí pro příběhy. Dívky, pro které je někdy svět příliš malým hřištěm, proto se snaží hledat moudrost v knihách a filmech, kterým se ani nedá porozumět. Dívky ztřeštěné. Dívky milující. Dívky tančící a zpívající – když se nikdo nekouká a když nikdo neposlouchá. Dívky, které se nebojí ponocovat nebo se učit novým grifům! (vratiprst!) Dívky, jež jsou samy schopny natáčení opravdu velice kvalitních snímků, ale opravdu velice kvalitních… Dívky s barvičkami nejen na oblečení, ale taky uvnitř – celá duhová paleta od srdce přes duši až k myšlénkám… Dívky, co se nebojí koukat do slunka a tančit a zpívat v dešti – vždyť je tak krásný… Dívky milé a laskavé? Alejo..jako laskonky..s krémem uvnitř. Dívky se slabostí pro každou špatnost (tu dobrou i tu méně dobrou..). Dívky, které moc z vás asi nebude znát, protože…co se vidí a co se cítí se někdy neslučuje, ale jestli u vás ano, pak víte, jak to s nimi chodí.. Dívky, které se potkaly a doufají, že se nerozejdou..že se jejich cesty nerozpojí..že svět má plán, ve kterém se budou znát..nafurt (nebo aspoň tak dlouho, jak jen to bude možné). Dívky se slabostí pro.. (chlapce samozřejmě).. čokoládu a lahodné laskominky… dívky poslední dobou trochu nostalgické a přemýšlivé. Dívky, které se vydávají do světa, zahazují staré kousky a snaží se najít samy sebe.. Dívky, které jsou si navzájem moc, ač na sebe mají stále méně a méně času.. Dívky.. (dost už o nich!) Tak takovéto dívky se po velmi dlouhé době setkaly, bohužel však, jak už tomu s přibývajícími životními zkušenostmi bývá, ne v plném počtu, ve vesnické haciendě zbudované zvláště pro účely jejich potřeb na místě bývalé fary (v noci tam straší ze stropu kapající duch horního kohoutku!). Byly distingované a pily víno, červené jako krev nebo nějaká hodně tmavá květina, byla bych pro květinu…nejdříve byly dvě, pak tři a nakonec pět, občas byly nostalgické, nasazovaly vážné výrazy, ale smály se stejně tak moc jako dřív..jenom toho času jim nebylo přáno – bylo to..čím to vlastně je, drazí přátelé banánového pyré? Rozhodly se zachovat věrnost tradici a zasvětit večer a noc jezení…sledování..jezení, pití a sledování a focení jezení. Jelikož jejich těla již byla řekněme z vrcholné formy a dny dávno zašlé slávy filmových festivalů, kdy se stoly prohýbaly pod osmi pizzami připravenými pro šest křehkých dívek a skleněné mísy překypovaly křupavými čipsovými dobrůtkami, kdy dezertní piškoty byly nejen výzva, ale také nedostatkové zboží a kdy čokoládiček na dobrou noc nebylo nikdy dost, byly nenávratně ztraceny, připravily pouze jednu pizzu velikosti menšího konferenčního stolku a zásobily se nachos, bonbonky a čokoládovými radostmi, kdyby na ně přišly chutě k těm čtyřem filmovým lahůdkám… A tak kralovaly skoro jako za starých časů—-skoro…ale něco jim chybělo, nejen někdo… nevíte, drazí přátelé banánového pyré?

A co myslíte? Vrátí se staré doby a sejdou se chytré dívky zase všechny u jednoho stolu nad pizzou větší než svět, která tmelí, sbližuje a chutná jako žádná jiná? Iny..nalijme si čistého vína, přátelé..TaraPaca?

 

Reklamy

~ od banánové pyré on Červenec 31, 2010.

3 komentáře to “Festivalové pyré…radosti, sladkosti, pizza a…sklenice červeného vína, přátelé! (na poněkolikáté už se mi to snad uloží!)”

  1. Ach, my dívky malého velkého světa. už jsme sTare Pacy. ale jsme to pořád my a zas bude festival, né že né 🙂 přece se máme rády a jsme boží, no né?

  2. Poplacávám se po rameni, neboť se mi podařily během dvou měsíců zorganizovat dva fimové festivaly. Čím častěji, tím lépe. 🙂

  3. Jsem už zmatouň.. dvakrát během půl roku, řekněme :)) ale stejně jsem dobrá 😀

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: