Když má svátek Dana…


…jedna a jeden jsou.. dva? jeden?…

Když má svátek Dana, bývá chladno zrána a hlava, ta je zafoukaná zmatkem a celá chmurná. Když má svátek Dana, je zrovna sobota a krajina venku vypadá jako…by roztrhaná peřina hrála s větrem na honěnou, pořád máme zimu a pořád se nám do srdcí tlačí studený vítr, profukující i ty nejzazší kouty našich niter. Brodíme se ve sněhu i sami v sobě – a jsme mokří od pasu dolů a možná i od brady nahoru. Když má svátek Dana, tak krajina jejího já je rozfoukaná do všech koutů velkého širého světa a ona nemá moc sil k tomu, aby ji sama sebrala a srovnala tak, jak patří.

Když má svátek Dana, snaží se usmívat a taky se usmívá, ale nedaří se to pořád. Když má svátek Dana, má strach, moc velký strach, ale někde v sobě pořád věří, protože věřit je její velkou přirozeností – možná sílou a slabostí zároveň. Když má svátek Dana, umyje si vlasy, poobědvá halušky, neustále vyhlíží ven z okna… a čeká, co bude dál. Když má svátek Dana, není v těch zmatcích vůbec sama a topit se je snazší než plavat, protože strach je největší prevít. Když má svátek Dana, hraje někdy velkého drsňáka, aby opravdu věděla… a dostává své oblíbené květiny, právě proto, že je má ráda – není to krásné?

Když má svátek Dana, je přemýšlivo a sněží jako divé, jako divé fouká a jako divé mete, jako divý se venku svět pod velkou a zlou zimu schovává.. taky má strach? Snad ne. Svět už vydržel leccos, taky mnohem dýl než my lidi..

Když má svátek Dana, srdce má jasno a mozek má strach a… taky se dopékají poslední kousky vánočního cukroví, včetně speciálních lineckých delt. Když má svátek Dana, plní se taky ostošest odznáčky (trekkie-kulturní vložka do sněživého dne).

A když má svátek Dana, kouká do smutných očí a je schopná je milovat asi nafurt, připadá si trochu hloupě, a možná taky trochu silně, připadá si úplně jinak, než si kdy předtím připadala, protože…nejhůř už strany tohoto asi bylo.

Když má svátek Dana, není těžké se rozhodnout, je jenom těžké nemít strach. Ale nebojte se, děti, Dana není ořezávátková holka…

Reklamy

~ od banánové pyré on Prosinec 11, 2010.

2 komentáře to “Když má svátek Dana…”

  1. Dana je naše oblíbená a vždy ji budem chápat, podporovata dodávat nadhled a čokoládu.

  2. a ona za to bude vděčná a nejvděčnější, i když jí to ne vždy půjde dát cele najevo..

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: