A bylo Tří králů…


…včera, tedy dnes ráno, jsem až skoro do kuropění přemýšlela o tom všem, co se teď děje, až usnula…

„My tři krá-..“

(trojka je magické a pohádkové číslo a znamená, asi znamená něco dobrého, když se říká: a do třetice všeho dobrého!)

A někdy člověk ne až tak úplně ví a chápe, co se to kolem něj děje, jediné, co zmůže, je sedět a hledět do zdi, hledět a přemítat o tom, kde se staly chyby a jestli by se daly odestát. Nebo jestli to vůbec byly chyby a ne jen běh světa. (Teď nemluvím o svých chybách, i když těch je taky dost..) Běh světa je, že lidi odcházejí – ne do parku, do obchodu nebo na záchod, ale úplně. Odcházejí za závěs světa, kde je spolkne tma a jako by nebyli. Ale byli. Byli tak zoufale a bolestně moc, že najednou nechápeme, že… nejsou. A nemůžeme světu nadávat, že udělal chybu. Nemáme právo. Jenom spoustu myšlenek a pocitů. A vzpomínek.

„-lóvé..“

Kdyby člověk nemiloval, asi by ani nebyl. Rozhodně nikdy ne tak šťastně a plně jako když se mu milovat – kohokoli a jakoukoli láskou poštěstí. Kdybychom nemilovali, nepláčeme a neutíkáme dovnitř sebe, kde, ač to není vidět, pláčeme ještě daleko víc než na povrchu těla. Milovat znamená často nejen štěstí, ale taky utrpení, neboť milovat a ztrácet jsou si slova docela blízká. Kdo nemiluje, neztrácí, alespoň mu to tak moc nepřijde. Myslím. Milujme do posledního dechu a nechme se milovat stejně tak. Mysleme na milované. Ať už jsou kdekoli.

„..jdéme k vám..“

Neustále k nám někdo nebo něco přichází. A nemusí to být nutně Ledoví mužové, ti nás návštěvou častují jen jedenkrát za rok. Letos to vzali do kavárny Falk zkratkou možná až z Cejlu, jak řekla Janinka. Někdy je těžké přijímat, co k nám přichází, protože na to jednoduše nejsme a nikdy nebudeme připravení. Protože hlavně připraveni být nechceme a máme strach. Přeju vám, lidé, ať máte spoustu sil být připravení na to, co k vám v životě dojde. Sil není nikdy dost.

„..štěstí, zdraví..“

Štěstí je prý muška jenom zlatá. Musíme ji chytat se vší opatrností a hýčkat si ji, aby nám neuletěla – je prý velmi nestálá. A zájem o ní má celý lidský rok už od počátku věků. A zdravíčko? Ať slouží. A my jemu. Musíme si k němu pomáhat. Neboť někdy nás zrazuje. Na zdraví!

„..vinšuujem vám!..“

Když už nám ho přejí písní, musí přijít, prostě musí. Na lepší zítřky!

„..štěstí, zdraví, dlouháá lééta…“

Abychom tu všichni byli tak dlouho, dokud nám budou síly stačit, dokud se nám to bude hezky usmívat, dokud budeme moct být – aby to bylo nejmíň tak sto deset, pak přišel bůh a zmáčkl reset. Dlouhá léta. Kéž by to šlo jen tak říct a bylo by. Snad bude léta dlouhá a báječná, pro nás všechny.

„..my jsme k vám přišli z daleka..“

Reklamy

~ od banánové pyré on Leden 6, 2011.

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: