..pěkně z prostředka..


Kde tak zhruba začít? Mám s tím problém a momentálně bych moc potřebovala vědět, jak to všechno pojmout, jak se neztratit v mlhách temných myšlenek a svačin duše a jak vyváznout bez újmy a velkého sebezapření. Začátky jsou krásné, konce nenastaly a snad jsou ještě daleko na to, aby se o nich moc povídalo… Tak:

Zprostřed čisté vody zakaleného rybníčku, kde kapři dávají dobrou noc letitým letokruhům na žabích stehýnkách? Dejme tomu.  Ale ruku na srdce, znáte snad takové rybníčky? Neříkám, že nejsou, jistě je jich mnoho a je u nich radost pobejt, všecko v člověku se blahem tetelí. Ale byli jste u těch nočních konverzací, které se z nich tajně ozývají do okolních mlh a rákosí? Jestli ano, vyprávějte mi o nich, abych nemusela začínat zrovna odsud, tedy zrovna z prostředka…

Uprostřed těla, tam leží bříško, no a bříško, to by pořád papalo, rádo by papalo čokoládku a banány a hlavně by rádo papalo…

Tak to byl asi trochu špatný a otevřeným koncem možná i děsivý prostředek..vyprávění prostředku. Uprostřed těla neleží a není a je a koluje, vznáší se, padá, lítá a probublává, ovívá se vějířem z pavích per…duše. Vymetá všechny kouty a jeskyně těla a nechává v nich kousky sebe, menší nebo větší, aby… když se třeba steskem rozplyne, mohla zase splynout. Duše jsou různé. Jako jejich opatrovníci. Malé nebo velké, hvězdnaté či duhové, modré od smutku nebo od naděje, červené samými srdíčky, na která myslí ve spaní, nebo růžové od gumových bonbonů  a žvýkaček. Některé třeba voní jako mentolky a jiné jsou drsně bodcovité, aby se mohly bránit…a jsou tu třeba taky duše květinkovaté a plné melodií, měkkounké jako bříška medvídků nebo vzrušující jako těla oblíbených bytostí… duše pokušitelky. Duše jsou ty kousky nás, co nejdou vidět, ale projevují se skrz hloubku očí a barvu hlasu. Když člověk jenom tak stojí a Karel Plíhal mlčí a slyší melodie, které z člověka stoupají jako to aróma. (A ony opravdu stoupají, zkuste si to, pozorovat a vnímat lidi, jejich úsměvy, řeč těla a očí.)

Uprostřed mě někdy prázdno někdy plno leží. Uprostřed mě se dějí věci, které snad ani náš rybníček s kapry povídači nezvládl by vhodně zakrýt. Uprostřed mě…blázen…slzy…mnoho kousků čokolády…a láska.

Reklamy

~ od banánové pyré on Květen 17, 2011.

Jedna odpověď to “..pěkně z prostředka..”

  1. Vanilka, roztopená čokoláda a les za šera, pyré moje. 😉

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: