O těch důležitých věcech


Konečně na chvíli přestalo pršet a svítí si pan slunko. Ale je tu podzim, barevný od listů a chladný od toho větru, co se béře kdoví odkud a fučí nám rovnou do očí a pod kabáty.

Sedím za stolem, řádně zaneřáděném. Jsem ten typ, co hromadí věci tak dlouho, až ho najednou nejde za tou hromadou nebo chcete-li hradbou knih, papíru a sešitků skoro vidět. Před sebou mám pugét kytek, co nikdy nezvadnou – když k němu přidám to první požádání o ruku, řekla bych, že mám opravdu štěstí na blízké přátele, to největší. Člověk si ho uvědomuje, někdy každý den. Po dlouhých, až do noci dlouhých rozhovorech, po usmívání, z něhož bolí břicho a koutky úst, nebo po mlčení, které je taky někdy docela důležité. A pak si ho taky uvědomujeme, když je nám moc špatně a naši přátelé a kamarádi a nejbližší milovaní jsou s námi a protrpí to všecko po našem boku (notně prořězaném). Je to jako pohádka, ve které si připadáte jako ten nejdůležitější prvek, tedy nejlépe opečovávaná princezna, připadáte si až moc milovaně. A tu lásku vidíte těm svým lidem nejen na očích, ale v každém gestu. Dost sebestředností. Je to krása.

Reklamy

~ od banánové pyré on Říjen 15, 2011.

5 komentářů to “O těch důležitých věcech”

  1. Opět zdařilá ekvilibristika: řádně zaneřáděný stůl (mívám taky)…

  2. A ještě dvě otázky, milá Kim, abych nemusel dělat jako že Vám rozumím a přitom nic nerozuměl. Puget kytek, co nikdy nezvadne – jsou to umělé?
    A co to je notně prořezaný bok?
    Předem díky za vysvětlení! Mirek T.

    • Pugét kytek, co nikdy nezvadne, jsou papírové origami kytky-lilie, které mi vyrobila a donesla kamarádka do nemocnice, když jsem byla po operaci ledvin, tedy měla notně prořezaný bok, no, ne až tak notně, mohlo to být horší, nebylo to špatné 🙂 Nemáte zač, chápu, jsem náznaková.

  3. To je ale jedna z tvých velice kouzelných vlastností, milé Pyré. 😉

Popsat slupku moudrem

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: